Sıkça Sorulan Sorular

montenegro
Sorular/Cevaplar

Karadağ Şirket Kuruluşu ve Oturum

Karadağ şirket kuruluşu ve oturum için en merak edilen sorular ve cevapları.

Karadağ'da sürekli oturum alabilmeniz için burada şirket kurmalısınız ve o şirketin en az %51 hissesi sizin olmalı bu şekilde 5 sene boyunca 1 yıllık oturum alıp 5. sene sonunda sürekli oturuma başvurma hakkınızı elde edebilirsiniz, bundan eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınız da faydalanabilmekte. Not: Karadağ'da bir şirkette çalışarak yada ev satın alarak alınan oturumlarla sürekli oturum alamazsınız !!!

Karadağ'da ortaklarınızla şirket kurabilirsiniz bununla ilgili hiç bir engel bulunmamakta. Ancak Karadağ yasaları gereği her şirketten sadece bir kişi (eşi ve 18 yaş altı çocukları) oturum ile ilgili avantajlardan faydalanabilmektedir. Küçük ortağın 11 ay Karadağ'da yaşaması gerekmektedir ve 5 sene sonunda sürekli oturum alamaz.

Karadağ Avrupa Birliğine aday ülkelerin ilerleme sıralamasında 1. sırada yer almaktadır yani AB ye en yakın ülke Karadağ'dır. Bir çok yabancı kaynağa göre Karadağ 2025 yılına kadar AB ye girecek ancak bu sürenin daha önce olması hiç süpriz olmayacaktır. Karadağ halkının %75'i Avrupa Birliğine katılımı desteklemekte, ülke para birimi olarak euro kullanmakta.

Karadağ'da şirket kurup oturum aldığınızda fatura kesme zorunluluğunuz yok bu durum akıllara pasif şirketler sorun çıkarırmı sorusunu getiriyor.Burada dikkat etmeniz gereken konu şirketinizin aylık muhasebe ve sigorta ücretini ödemeniz bunları yaptığınız sürece boşta olsa beyannameniz verilecek böylece şirketiniz aktif olmuş olacak.

Eğer şirketin en az %51 i sizin ve aynı zamanda şirket müdürüyseniz Karadağ'da yaşamanız gerekmiyor. Yatırımcılara tanınan hak ile Karadağ'da yaşamadan şirketinizi işletebilirsiniz.

Karadağ'da kurduğunuz şirketten aldığınız oturumdan eşiniz ve 18 yaş altı çocuklarınız da faydalanabilmekte. Eş ve çocuk için ID kart ücretlerine Paketlerimizin bulunduğu sayfamızdan bakabilirsiniz.

Aile içerisinde Karadağ'a en kolay adapte olan kesinlikle çocuklar, bu konuda ebebeyinler den daha hızlı dil öğrenmekteler ve değişime daha açık oldukları için daha az zorlanmaktadırlar. Karadağ'ın çocuklar için çok iyi bir ülke olduğunu söyleyebiliriz, çocukların hala sokakta güven içinde oynadıkları okula tek başlarına gidip gelebildikleri insanların çocuklara ekstra saygılı oldukları modern bir ülke .